Szukaj

Himalyo GOJI SEED OIL BIO 30ml

Dostępność: Brak w magazynie
106,00 zł
i h
Wyślij do
*
*
Sposób wysyłki
Nazwa
Przybliżony czas
Cena
Brak opcji wysyłki

100% olej z nasion owoców kolcowoju chińskiego w certyfikowanej jakości BIO.

Czystą esencją i najlepszym produktem z kolcowoju jest olej otrzymywany przez delikatną ekstrakcję nasion jego owoców. Bardzo kosztowny i trudny proces produkcji zapewnia wysoce skoncentrowany koktajl składników czynnych. Na kroplę tego oleju potrzeba aż trzydzieści owoców kolcowoju.

Olej z goji to eliksir zdrowia, młodości i piękna. Jego regularne stosowanie zapewnia organizmowi niezbędną witalność i energię, wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego, stymulując produkcję białych krwinek. Ma silne działanie przeciwutleniające, zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju chorób nowotworowych poprzez wchłanianie wolnych rodników w organizmie. Harmonizuje czynność centralnego układu nerwowego, łagodzi depresję, nerwowość i drażliwość. Wspomaga działanie enzymów trawiennych i przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu tłuszczu i cukru we krwi, pomagając obniżyć poziom cholesterolu. Utrzymuje układ krążenia w dobrym stanie, regeneruje i wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega zawałom serca.

Podczas stosowania z sokiem / kapsułkami występuje efekt synergiczny całego spektrum substancji czynnych z nasion, miazgi i skórki owocu. Ogólny efekt jest zatem zwielokrotniony i uwydatnia niezwykłą siłę goji.

Zalecane dawkowanie:
Dorośli - 12 kropli dziennie (rozdzielić na 1-3 dawki), dzieci powyżej 3 lat - 2 krople dziennie.
W okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu zalecana dawka może być zwiększona na 21 kropli dziennie u dorosłych i 3 krople u dzieci powyżej trzech 3 lat.

W połączeniu z sokiem / kapsułkami / owocami:
Dorośli - 6 kropli dziennie, dzieci powyżej 3 lat - 1 kropla dziennie.

Rady dotyczące użytkowania:

  • Dodać 6 kropli oleju z goji do soku z goji.
  • Dodać 12 kropli oleju z goji do płatków śniadaniowych lub smoothie.

Z OLEJEM Z GOJI KU PIĘKNU I ZDROWEJ CERZE

Olej z nasion goji jest również szeroko stosowany w kosmetyce. Działa aktywnie przeciwko starzeniu komórek skóry i rewitalizuje powierzchniowe i głębsze struktury skóry. Zapewnia naturalną odnowę i jest silnym środkiem przeciwstarzeniowym. Ma działanie zmiękczające i ujędrniające. Równoważy zawartość melaniny w skórze, minimalizuje hiperpigmentację i nierówność kolorów. Chroni przed podrażnieniami z otoczenia i chroni przed promieniowaniem UV.

Rady dotyczące użytkowania:

  • Nanieść bezpośrednio na oczyszczoną skórę, najlepiej przed snem. Dokładnie wmasować w twarz i dekolt delikatnymi ruchami okrężnymi.
  • Dodać kilka kropli do kremu lub maski na twarz, której używasz.

GOJI – kolcowój chiński – jest zasłużenie sklasyfikowany jako super pożywienie, które określa się jako bogate w składniki odżywcze pokarmy pełne witamin, minerałów, błonnika, przeciwutleniaczy i składników odżywczych pochodzenia roślinnego, zatem są szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Medycyna chińska

W medycynie chińskiej owoce kolcowoju chińskiego są używane głównie jako środek wzmacniający witalność i przedłużający życie. Zaleca się regularne stosowanie w celu utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu i optymalnego ciśnienia krwi, zapobiegania i leczenia chorób nerek oraz ochrony wątroby. Ponadto, również do poprawy wzroku i profilaktyki oraz chorób oczu. Chińska medycyna zaleca również stosowanie kolcowoju do wzmocnienia mięśni i kości.

Ogólne działanie

Niezliczone badania kliniczne wykazały korzystny wpływ kolcowoju na organizm ludzki. Na przykład w latach 2008–2009 przeprowadzono łącznie 5 randomizowanych badań medycznych w Stanach Zjednoczonych, które zgodnie wykazały ogólną poprawę subiektywnego stanu pacjentów otrzymujących sok z GOJI w porównaniu z grupą kontrolną, która otrzymywała placebo. Pacjentom podawano ilość soku odpowiadającą 150 g świeżych owoców przez 14 dni. Efekt polegał na subiektywnym dobrym samopoczuciu, poprawie stanu neurologicznego i psychicznego oraz funkcji układu krążenia, mięśniowego i trawiennego, bez żadnych skutków ubocznych.

Działanie przeciwutleniające

W kilku badaniach in vivo (w żywych organizmach) i in vitro (w sztucznych warunkach laboratoryjnych) wykazano działanie przeciwutleniające owoców kolcowoju. Głównymi substancjami czynnymi są polisacharydy, flawonoidy i aminokwas trimetyloglicyna (betaina). Substancje te przyczyniają się do działania przeciwutleniającego dzięki ich zdolności redukcji i absorpcji wolnych rodników, które powstają podczas tak zwanego stresu oksydacyjnego. W rezultacie powoduje uszkodzenie struktur organizmu, co może prowadzić do chorób onkologicznych.
Wykazano działanie ochronne na rogówkę oka przed uszkodzeniem oksydacyjnym w chorobach takich jak jaskra, niedokrwienie siatkówki i cukrzyca. Kolejnym sprawdzonym działaniem przeciwutleniającym jest ochrona komórek wątroby.

Wpływ na cerę i skórę

Zwłaszcza olej ekstrahowany z nasion goji jest szeroko stosowany w kosmetykach, stosuje się bezpośrednio na skórę. Aktywnie bowiem działa przeciwko starzeniu komórek skóry i rewitalizuje wierzchnie i głębsze struktury skóry. Zapewnia jej naturalną odnowę i jest silnym środkiem przeciwstarzeniowym. Substancje zawarte w nasionach goji mają działanie zmiękczające i ujędrniające. Wyrównują zawartość melaniny w skórze, minimalizują hiperpigmentację i nierówność kolorów. Zewnętrzne stosowanie oleju ochroni skórę przed czynnikami drażniącymi środowiska i promieniowaniem UV.