Szukaj

BIOOIL Olej sezamowy tłoczony na zimno 250 ml

Producent: Biooil
Dostępność: Brak w magazynie
20,00 zł
i h
Wyślij do
*
*
Sposób wysyłki
Nazwa
Przybliżony czas
Cena
Brak opcji wysyłki

Naturalny tłoczony na zimno olej sezamowy Laboratorium Biooil tłoczony jest z nasion białego sezamu, który ma bardzo charakterystyczny dla sezamu smak – nieco orzechowy o słodkawej nucie. Warto wspomnieć, że olej sezamowy jest bardzo odporny na jełczenie – wysoką odporność na temperaturę otoczenia i promienie słoneczne, olej z nasion sezam zawdzięcza zawartych w nim substancjom takim jak sezamol i sezamolina, które są naturalnymi przeciwutleniaczami.

Pojemność netto: 250ml

Specyfikacja
Sposób użyciaWarto podkreślić szerokie zastosowanie oleju sezamowego także poza kuchnią. Stanowi on bazę wielu naturalnych kosmetyków, a sam jest doskonałym organicznym emolientem. Nadaje się do wielu typów cery: suchej, mieszanej, dojrzałej. Wykazuje w kontakcie ze skórą właściwości rozgrzewające, odtruwające i oczyszczające. Dobrze radzi sobie z regulacją gruczołów łojowych.
OstrzeżeniaOlej sezamowy tłoczony na zimno nie nadaje się do smażenia – pod wpływem temperatury wszystkie cenne właściwości oleju sezamowego są niszczone.
PrzechowywanieOlej sezamowy należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. W niskiej temperaturze może gęstnieć, a na dnie mogą osadzać się naturalne substancje występujące w oleju.