Szukaj

BIOOIL Olej sezamowy tłoczony na zimno BIO 250 ml

Producent: Biooil
Dostępność: 4 w magazynie
25,00 zł
i h
Wyślij do
*
*
Sposób wysyłki
Nazwa
Przybliżony czas
Cena
Brak opcji wysyłki

Tłoczony na zimno ekologiczny olej sezamowy to produkt najwyższej jakości. Cechujący się jasnym kolorem, wspaniałym zapachem i słodkawym aromatem olej sezamowy, to doskonały dodatek spożywczy. Tłoczenie na zimno pozwoliło zachować pełnię właściwości nasion sezamu, z których został wytłoczony. Należący do grupy najstarszych oleów na świecie olej sezamowy, cieszy się niegasnącą popularnością. Króluje w kuchniach Dalekiego Wschodu, dodawany jednak do wszelkich potraw nadaje im wyjątkowego orientalnego charakteru.

Pojemność netto: 250ml

Specyfikacja
Sposób użyciaSłodki posmak jaki przypisuje się olejowi sezamowemu sprawia, że nadaje się on do potraw zarówno wytrawnych, jak i do deserów.Olej sezamowy ma szerokie spektrum zastosowań – można używać go zarówno w kuchni, jak i do codziennej pielęgnacji. Ekologiczny olej sezamowy jest bazą samodzielnie wykonywanych kosmetyków. Można stosować go również jako samodzielny naturalny emolient. Olej tłoczony z nasion sezamu sprawdzi się do pielęgnacji różnych typów skóry, np. cery mieszanej, cery dojrzałej, cery suchej. Nałożony na skórę dłoni, a następnie na ciało wykazuje właściwości lekko-rozgrzewające. Doskonale nadaje się do regulacji działania gruczołów łojowych.
PrzechowywanieOlej sezamowy, który jest tłoczony na zimno i nierafinowany to w 100% naturalny produkt – należy przechowywać go w ciemnym i chłodnym miejscu. Jeżeli będzie przechowywany w lodówce, może zgęstnieć i może wytrącić się naturalny osad – po doprowadzeniu do temperatury pokojowej olej przyjmie z powrotem płynną formę. Jest to zjawisko zupełnie naturalne i nie wpływa w żaden sposób na walory jakościowe produktu.