Szukaj

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno 100 ml

Producent: Biooil
34,00 zł
i h
Wyślij do
*
*
Sposób wysyłki
Nazwa
Przybliżony czas
Cena
Brak opcji wysyłki

100% Olej z wiesiołka firmy Laboratorium BIOOIL® produkowany jest z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych nasion wiesiołka. Mechaniczny proces tłoczenia na zimno zapewnia jego najwyższą jakość i zachowanie naturalnych właściwości. Olej z wiesiołka jest cennym źródłem kwasów GLA (gammalinolenowych), Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

Specyfikacja
SkładnikiTłoczony na zimno olej z wiesiołka to naturalne źródło cennego kwasu GLA (gamma-linolenowego). Kwas GLA jest stosunkowo rzadko spotykany, a wiesiołek jest jedną z nielicznych roślin, w których występuje on w większych ilościach. W oleju z wiesiołka znajdziemy również, poza kwasem gammalinolenowym i linolowym, także kwas oleinowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy.
Sposób użyciaOlej z wiesiołka jest bardzo cenionym olejem w kosmetyce. Ma on znakomite właściwości nawilżające, wzmacnia barierę ochronną skóry, uelastycznia ją oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu jest wskazany również do cery tłustej. Olej z wiesiołka dodaje się do kremów przeciwzmarszczkowych, maseczek do włosów, olejków do masażu oraz do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej.Będzie doskonałym uzupełnieniem porannej porcji owsianki, koktajlu warzywno-owocowego czy jogurtu. Znakomicie sprawdzi się również jako sos sałatkowy.
Zawartość w zalecanej porcji dziennejOptymalne dzienne zapotrzebowanie na olej z wiesiołka to około 2 łyżeczek.